Звіт народного депутата України Олександра Лівіка за 2018 рік - 
Звіт народного депутата України Олександра Лівіка за 2018 рік
11:37, 9 июня 2019
Просмотры: 295 0

Підзвітність політиків — це не просто аксіома цивілізованого суспільства, а й вимога закону “Про статус народного депутата”. Олександр Лівік, як народний депутат України, намагається постійно підтримувати зв’язки з виборцями, вивчати громадську думку, потреби і запити населення, а також інформувати виборців про свою депутатську діяльність через засоби масової інформації, на зустрічах з виборцями, тому звіт про роботу у 2018 році не є виключенням.

Він вважає, що звітування про депутатську діяльність та особиста комунікація між депутатом та виборцями є однією з головних передумов відновлення довіри до народних депутатів. Завдяки плідній роботі з громадами вирішено багато питань, пов’язаних з розвитком медицини, освіти та соціальної сфери. Саме для вирішення цих завдань за поданням народного депутата України Олександра Лівіка в 2018 році залучено 58 мільйонів гривень державної субвенції на соціально-економічний розвиток території 131 округу.

В полі зору депутата-питання функціонування галузі охорони здоров’я
За підсумками 2018 року його можна назвати роком медицини для виборчого округу № 131. Адже у 2018 році за сприяння народних депутатів України Олександра Лівіка та Давида Макар’яна тільки на потреби медичних закладів виборчого округу надійшло 40,4 мільйонів гривень.
За рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій виділено 36,4 мільйони гривень на придбання новітнього медичного обладнання для Южноукраїнської міської лікарні: УЗД-апарат експертного класу, монітор пацієнта з капнографією, відкрите реанімаційне місце для новонароджених, операційний стіл, оснащений новими операційними лампами, наркозо-дихальний апарат, кувези-інкубатори і лампа фототерапії для новонароджених, дихальні апарати, дефіблілятори та інше обладнання, завдяки чому в міській лікарні введено у відділеннях сучасні медичні технології для лікування пацієнтів, що дасть можливість більш якісно діагностувати і лікувати більшість захворювань, а отже значно знизиться загальна захворюваність, адже до Южноукраїнської міської лікарні звертаються за допомогою не лише жителі міста, а й прилеглих населених пунктів.

Не залишилися поза увагою депутата й центральні районні лікарні виборчого округу. В грудні 2018 року виділені кошти для Березанської, Єланецької, Доманівської та Веселинівської центральних районних лікарень на придбання медичного обладнання — цифрового рентгенодіагностичного комплексу на 2 робочих місця та автомобіля швидкої медичної допомоги для транспортування пацієнтів до лікарень. Перші два транші вже одержані.
Такого обладнання, як запевнили медики, вони не могли собі дозволити придбати вже багато років.

Водопостачання в населених пунктах округу
Для вирішення проблемних питань з водопостачанням в населених пунктах виборчого округу № 131 за сприяння народних депутатів України Олександра Лівіка та Давіда Макар’яна за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році було виділено 5,9 мільйони гривень.
Громада села Козубівка Доманівського району, яка довгий час мала труднощі з водопостачанням, оскільки в селі відсутня артезіанська свердловина з якісною питною водою, звернулася за допомогою до Олександра Лівіка. Вже на початку 2018 року отримали 1 мільйон гривень субвенції з державного бюджету на будівництво свердловини, а новий рік зустріли зі збудованою свердловиною. Хоча попереду на громаду ще чекає багато роботи, і з встановлення насосів, і будівництва водогону, але ж початок вже є, і це завдяки плідній співпраці народного депутата зі своїми виборцями.

Возсіятська сільська рада Єланецького району також для будівництва свердловини отримала 600 тисяч гривень. Оскільки кошти були виділені наприкінці року, то будувати свердловину почали з весни 2019 року.
В рамках реалізації проекту здешевлення вартості питної води Єланецька селищна рада для комунальної установи «Єланецьводопостач» у 2018 році за 4,3 мільйони гривень державної субвенції придбала дві нових автоцистерни на базі шасі Хюндай об’ємом 5 куб.метрів для розвозу питної води. Дані автомобілі використовують дизельне пальне(12,5 літрів на 100 км), що має здешевити собівартість питної води для жителів Єланеччини.

Увага малим селам
Процес децентралізації в Україні продовжується, тому розвитку об’єднаних територіальних громад держава і народні обранці приділяють немало уваги. Але Олександр Лівік не забуває і про невеликі сільські ради, які ще не наважилися з тих, чи інших причин об’єднатися. Тому, у 2018 році на реалізацію важливих соціально-економічних та культурних проектів з державного бюджету на поповнення місцевих бюджетів сільських рад було виділено 4,6 мільйони гривень.

Великосолонівська сільська рада Єланецького району кошти направила на реалізацію проектів спортивної та культурної тематики. В селі з’явилися спортивний майданчик для молоді з тренажерами та ігрові майданчики для дітей в дошкільному навчальному закладі та на вулиці для всіх малят. Крім того, для культурного дозвілля населення в місцевий будинок культури було придбано тенісний стіл, підсилювальну апаратуру, сценічний одяг для дорослих та дитячих творчих колективів.

Водяно-Лоринська сільська рада Єланецького району витратила кошти державної субвенції на благоустрій населеного пункту, збудувавши місце відпочинку і встановивши дитячий майданчик для діточок.
Возсіятська сільська рада Єланецького району придбала пелетний котел для школи та три дитячі ігрові комплекси на загальну суму близько 400 тис. грн.

Підтримавши ініціативу Єланецької селищної ради, народний депутат України Олександр Лівік посприяв залученню державної субвенції на благоустрій селища та поліпшення матеріальної бази об’єктів соціальної інфраструктури смт. Єланець. Так, у звітному році виконані ремонтні роботи системи опалення ДНЗ№4 «Малятко», покрівлі котельні ДНЗ №1 «Ромашка» та придбані для дошкільних навчальних закладів меблі, комп’ютери, холодильники, підсилювальна апаратура, дитячі майданчики.

Виконаний ремонт Братолюбівського клубу. Вулиці смт. Єланець прикрасили гарними парковими композиціям та новими зупинками.

Для шкіл Вознесенського районну виділено 400 тисяч гривень для придбання комп’ютерної техніки для Щербанівської школи та заміну вікон в Вознесенській школі.

Зеленоярська сільська рада Доманівського району отримала 500 тис. грн. для поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури та дошкільних навчальних закладів. Вікторівський і Зеленогайський сільські клуби та Зеленоярський Будинок культури отримали нові тенісні та більярдні столи, музичну апаратуру, булер’яни, принтери, ноутбуки, меблі та спортивні тренажери.

А дитячі садки сіл Вікторівки, Зеленого Гаю та Зеленоярки під новий рік отримали нові телевізори, електроплити, морозильні камери, пральну машину, меблі та ноутбуки.

Радіють новому ігровому майданчику і діти з обмеженими можливостями Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Вознесенськ, якому було виділено 100 тисяч гривень державної субвенції.

На придбання меблів учбового та комп’ютерного обладнання для школи №7 м. Вознесенськ виділено 104 тис. грн. та Дошкільному навчальному закладу «Веселка» на поповнення матеріально-технічної бази – 200 тис. грн.

Енергетичні питання
Народні депутати Олександр Лівік та Давид Макар’ян запропонували створення першої комунальної сонячної електростанції в місті Вознесенськ. Тема можливості будівництва першої в Україні комунальної сонячної електростанції була піднята в ході презентації «Стратегії розвитку зеленої енергетики в місті Вознесенську» в кінці квітня 2017 року. Тоді мова йшла про те, що згідно з проектом для його реалізації в цілому буде потрібно близько 68 мільйонів гривень, а джерелами коштів стануть державна субвенція, кредитні кошти державного банку «Укргазбанк» та співфінансування з місцевого бюджету міста Вознесенськ.

Для цього в середині червня 2017 року створено комунальне підприємство «Альтен». В обґрунтуванні прийнятого рішення вказувалося, що підприємство створюється «з метою виробництва альтернативної «зеленої» енергії із застосуванням сучасних технологій, розвитку «зеленої» енергетики в місті Вознесенську». Були залучені кошти державної субвенції до бюджету міста, розроблено проектну документацію та виділено для цих цілей земельну ділянку. Але потім керівництво міста відмовилося від реалізації даного проекту. Державна субвенція в розмірі 23 мільйони гривень, що надійшла до міського бюджет, була витрачено на придбання томографу Вознесенській центральній районній лікарні, комунального транспорту для КП «СОМ», насосів для водоканалу тощо.

Незважаючи на відмову мера міста Вознесенськ та депутатів міської ради будувати комунальну сонячну електростанцію та неприємні розмови навколо подальшого розподілу коштів, які надійшли до бюджету міста Вознесенськ на будівництво електростанції, Єланецька селищна рада вирішила такий енергетичний проект реалізувати в своїй громаді. За сприяння народного депутата України на ці цілі за рахунок субвенції з державного бюджету Єланецька селищна рада отримала у 2018 році кошти для будівництва сонячної електростанції, за які вже придбано обладнання для сонячної електростанції на загальну суму 3 мільйони гривень, замовлено проектно-кошторисну документацію та у 2019 році має розпочатися її будівництво.

Міжнародна співпраця
В складі делегації Держагенства з енергоефективності та енергозбереження України в травні 2018 року Олександр Лівік відвідав Китайську Народну Республіку з метою вивчення досвіду енергозбереження та енергоефективності, розвитку альтернативної енергії, залучення інвестицій, розробки спільних проектів в аграрному секторі та інших питань.

Даний візит став однією з платформ для проведення ефективного діалогу між представниками урядових, парламентських та ділових кіл України та КНР, що сприятиме підтримці національного експорту та залученню інвестицій в економіку України.

У липні 2018 року депутати Олександр Лівік та Давід Макар’ян взяли участь у розширеному засіданні штабу з впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse, у якому брали участь представники Посольства США в Україні, Міністерства енергетики США, Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії США, компанії Westinghouse, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатом», Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного наукового центру з ядерної та радіаційної безпеки та ін. Третій «мільйонник» Южно-Української АЕС став першим енергоблоком в Україні, який працює виключно на паливі компанії Westinghouse. У ході планово-попереджувального ремонту (ППР), який завершився 16 липня, в активну зону енергоблока завантажено 163 паливні збірки Westinghouse модифікованої конструкції (ТВЗ-WR). Зауважень у процесі завантаження не виявлено, 18 липня блок виведено на повну потужність.

Робота у Верховній Раді України та законодавчі ініціативи
Відповідно до письмової реєстрації, на пленарних засіданнях Верховної Ради України Олександр Лівік був присутній 469 раз, що становить 93% відвідуваності.
До Верховної Ради України Олександром Лівіком було внесено 14 поправок до законодавчих актів. Як голова підкомітету з питань нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки вніс низку поправок до Законів України:
— «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» щодо надання соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зон спостереження в об’єднаних територіальних громадах,
— «Про засади державної політики у сфері енергетичної безпеки України»,
— «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації»,
— Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо додаткового врегулювання запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації (за механізмом енергосервісу).
Також не залишилися без уваги і питання медицини та сільського господарства, а саме:
— подана поправка про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (щодо забезпечення ендоваскулярним лікуванням громадяні з вродженими вадами серця та гострими аортальними синдромами),
— про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість за операціями з постачання на митній території України молока,
— про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для продукції садівництва, ягідництва та виноградарства та ряд інших поправок.
Народним депутатом України Олександром Лівіком направлено 41 депутатський запит: до Кабінету Міністрів України (7), керівникам міністерств і відомств України (22). Генеральному прокурору України (7), місцевим органам влади і управління (5), які були розглянуті відповідними державними органами.

Робота з виборцями в окрузі
Мостовий перехід
Про мостовий перехід через річку Південний Буг, що з’єднує Костянтинівку Арбузинського району і Богданівку Доманівського району давно мріють не тільки жителі цих населених пунктів, а й Южноукраїнці. В липні місяці з ініціативи народного депутата Олександра Лівіка для обговорення цього питання були запрошені депутати Южноукраїнської міської ради, керівництво міста і АЕС, представники Прибузької об’єднаної територіальної громади, голова Костянтинівської селищної ради Арбузинського району і представники села Богданівка.

Представники громад підтримали ініціативу народного депутата, хоча і вважали реалізацію даного проекту занадто складною. Протягом кількох місяців проводилися зустрічі, де за круглим столом збиралися народний депутат Олександр Лівік, генеральний директор ЮУ АЕС, депутат Миколаївської обласної ради Володимир Лісніченко, представники трьох територіальних громад, депутати Южноукраїнської міськради,
заступник гендиректора з капітального будівництва ВП ЮУ АЕС Юрій Фомін, в ході яких обговорювалися варіанти розташування переходу на місцевості, розробки проектної документації, створення спільного комунального підприємства, яке буде балансоутримувачем переходу, порядок співфінансування утримання переходу та багато інших організаційних питань. Незважаючи на різні думки з приводу розташування і будівництва мосту, рішення про його будівництво було однозначним. Кульмінацією зборів стало підписання відповідальними особами протоколу про наміри. Для їх реалізації голови громад провели громадські слухання і згоду на будівництво переправи дали всі учасники громадських слухань.

13 жовтня 2018 року делегація голів місцевих рад за ініціативою народних депутатів Олександра Лівіка і Давида Макар’яна зустрілася з Президентом України. Місто Южноукраїнськ представляла в.о. міського голови Людмила Дзюбенко, а Костянтинівку — голова селищної ради Микола Коляда, від Прибузької ОТГ був Володимир Матющенко, також був представник від Вознесенської районної ради — Іван Бурдін. Основною темою зустрічі було вирішення питання мостового переходу через річку Південний Буг, який з’єднає береги Богданівки і Костянтинівки. Народний депутат Олександр Лівік відзначив, що дане питання значно поліпшить соціально-економічну ситуацію в регіоні і підвищить довіру до влади.

Вислухавши думку делегації, Президент пообіцяв підтримку у вирішенні даного питання. І вже до кінця 2018 року за поданням народного депутата Олександра Лівіка з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій було надано на розробку проектних документацій для будівництва під’їзних шляхів та встановлення мосту державну субвенцію: Прибузькій ОТГ Доманівського району в розмірі 1 мільйон гривень та Костянтинівській селищній раді Арбузинського району — 1,5 мільйони гривень. На сьогодні проектно-кошторисну документацію вже виготовлено.

Зустрічі та публічні заходи

Рік 2018 року розпочався з широкоформатної зустрічі з виборцями Єланецького району, де були присутні керівники району, сільські голови, депутати всіх рівней, керівники структурних підрозділів, громадські активісти. На зустрічі були визначені пріоритетні питання, які необхідно вирішити для району у 2018 році, зокрема питання водозабезпечення, будівництва сонячної електростанції та розвиток об’єктів соціальної інфраструктури населених пунктів району.

У лютому, з метою ефективного врахування у своїй діяльності інтересів окремих територій, коригування планів на 2018 рік, відбулася зустріч народного депутата Олександра Лівіка з мешканцями найбільшої в окрузі Веселинівської ОТГ. Зустріч відбулася в актовому залі участь в спілкуванні прийняли керівництво, депутатський корпус, директори шкіл, керівники комунальних закладів, громадські активісти, де були обговорені нагальні питання життєдіяльності ОТГ та шляхи вирішення проблемних питань. Після обговорень Олександр Лівік відвідав установи, які були передані до ОТГ.

Учні Веселинівської школи отримали запрошення від депутата відвідати місто Київ з екскурсією до Верховної Ради України. На них справила незабутнє враження екскурсія до сесійної зали Верховної Ради. Після екскурсії всі раді були зустрічі з народним депутатом України Олександром Петровичем Лівіком, передали щирі вітання від адміністрації Веселинівської школи та подарунок — вишитий з бісеру символ України – Тризуб, який учні виготовили власноруч.

У квітні звітного року відбулася зустріч з Олександра Лівіка та Давида Макар’яна з лікарями Южноукраїнської міської лікарні з питання придбання необхідного для них медичного обладнання, в результаті чого Южноукраїнська міська лікарня, як і було обіцяно, отримала 36,4 млн. гривень на придбання медичного обладнання.

На святкових урочистостях з нагоди відзначення Дня державної служби в Україні та 100-річчя запровадження державної служби Олександр Лівік у приміщенні Вознесенської районної державної адміністрації привітав державних службовців щирими словами вдячності за відданість професійному обов’язку, вручив кращим колективам району Подяки за вагомий внесок у соціально – економічний розвиток Вознесенського району, високий професіоналізм в роботі, сумлінне виконання службових обов’язків на державній службі та з нагоди Дня державної служби.

Взяв участь в районному заході, присвяченому Дню Незалежності України, що відбувся в будинку культури Прибужанівської ОТГ Вознесенського району, де сердечно привітав усіх присутніх зі святом та побажав миру і злагоди нашій державі.

Відвідав смт. Єланець, де також взяв участь в урочистостях, присвячених Дню Незалежності України.

Не забув завітати і на святкування 215-ї річниці заснування селища Єланець 21 вересня 2018 р. Сердечно привітав єланчан з Днем селища, від усієї душі побажав родинам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, мирного неба над головою та рідної землі під ногами. Лівіку Олександру Петровичу – депутату Верховної Ради України громада Єланецької селищної ради висловила щиру подяку за сприяння у виділенні субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку смт. Єланець.

Брав участь у святкуванні Дня сіл Трикрати та Яструбинове Вознесенського району. Привітав та вислухав побажання і зауваження жителів сіл.

На день знань народний депутат завітав до Веселинівської ОТГ та привітав усіх учнів, батьків та педагогічний колектив зі святом Першого дзвоника. Вчителів Вознесенського району порадував подарунками до Дня вчителя.

У вересні 2018 року в Олександрівській загальноосвітній школі I-III ступенів імені Т. Г. Шевченка Вознесенського району урочисто почали будівництво нового спортивного залу за рахунок субвенції, виділеної з державного бюджету України на соціально-економічний розвиток територій за активного сприяння депутата Верховної Ради України Олександра Лівіка. Виступаючи перед присутніми, Олександр Петрович нагадав, що у нього в планах побудувати на окрузі п’ять спортивних залів. Один з них — в Вознесенську вже відкрили, а наступним буде спортивний зал у загальноосвітній школі Бузької ОТГ Вознесенського району.

Неодноразово зустрічався з депутатами Вознесенської міської ради та керівництвом Єланецької селищної ради, керівником КП «Єланецьводопостач» щодо будівництва сонячної електростанції. Незважаючи на те, що місто Вознесенськ відмовилося будувати сонячну електростанцію, та перерозподілило кошти субвенції на придбання медичного обладнання та спецтехніки, Єланецька громада вже виготовила проектно-кошторисну документацію, будівництво сонячної елекстростанції має розпочатися у 2019 році.

Під час зустрічей з народним депутатом в усіх населених пунктах округу порушується питання стану автомобільних доріг. Лише один Олександр Лівік до пізньої ночі був поряд з людьми, коли жителі Єланцю блокувати автодорогу «Нова Одеса — Єланець» у підтримку подібної акції на трасі Н-14 «Миколаїв-Олександрівка-Кропивницький» в селі Возсіятське.

Він спілкувався та намагався заспокоїти протестуючих, запевняв мітингувальників, що дорогу Н-14 потрібно визнати аварійною, а її стан, як надзвичайний, щоб отримати кошти на її капітальний ремонт. Після довгих перемовин люди написали звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів на ремонт даної дороги і цей лист Олександром Лівіком передано в Кабмін, а тому в бюджеті на 2019 рік окремо на ремонт дороги Н-14 передбачено більше 1 мільярду гривень.

Впродовж року працювала громадська приймальня народного депутата Олександра Лівіка, де на особистому прийомі до депутата звернулися 30 осіб з різних громад. На кожне звернення надано змістовну та конструктивну відповідь (це були звернення і щодо надання матеріальної допомоги на лікування, допомоги на проведення святкових заходів в громадах, сприяння в евакуації громадян України з зони бойових дій в Сирії, скарги на бездіяльність органів місцевого самоврядування тощо).
Олександр Лівік частий гість на телеканалі «112 Україна» в прямому ефірі «Питання –відповіді» та передачі «Виклики», а також на каналі «Всесвіт».

Плани та перспективи на 2019 рік

«Багато роботи залишилося незакінченої, — зазначає Олександр Лівік, — і необхідна співпраця з громадами, адже лише постійний діалог з людьми дає змогу зрозуміти їх потреби. Попереду добудова спортивних залів в Олександрівській та Бузькій ОТГ Вознесенського району, будівництво сонячної електростанції на Єланеччині, благоустрій площі та розвиток об’єктів інфраструктури у Веселинівській ОТГ, запуск мостового переходу між Доманівським та Арбузинським районами, допомога громадам, які ще її не отримували, необхідно приділити особливу увагу ремонту доріг комунальної власності в межах населених пунктів. Проблем в кожному населеному пункті багато, завершити обіцяне та намітити нові плани на цей рік. А тому, чекаю на звернення громад у вирішенні найболючіших для них питань, які разом будемо долати у 2019 році».

Прес-служба народного депутата України
Олександра Лівіка

Читайте также


Рекламно-информационное агентство «Гард».

© 2018 «Гард Южноукраинск».
Все права защищены Законом Украины.

Редакция сайта «Гард Южноукраинск» может не разделять мнение и позицию авторов. Ответственность за материалы в рубрике «Блоги» несут авторы публикаций. При полном или частичном использовании материалов интернет-издания «Гард Южноукраинск» разрешатся только при условии гиперссылки на адрес материала на сайте gard.news.

Наши контакты: [email protected]
По вопросам размещения рекламы обращайтесь E-mail: [email protected]